מי אנחנו


מרלין וניג
תעלומה. אישה חרדית, פוסט מודרנית ודוקטורנטית מטורפת שמסעירה את האוניברסיטה.
את המאסטר כתבה באונ' העברית ואת הדוקטורט בבר אילן.
חוקרת את הקולנוע החרדי. מרצה באוניברסיטת בר אילן, במכללות דתיות וסמינרים חרדיים. הניחה את אבן הפינה של התעשייה החרדית כשהקימה מגמת תאטרון לתואר ראשון בסמינר חרדי ואת איגוד יוצרי המסך והבמה החרדים.
חוץ מזה, חברת מועצת הקולנוע הישראלי (ולא מפסיקה להרגיז את שרת התרבות לימור לבנת), חברה בסל תרבות ארצי ועמיתת מחקר על חרדיות מודרנית במכון הישראלי לדמוקרטיה. והכי הכי חשוב: אם לשבעה מופלאים.
אוהבת סרטים ישראלים. הכל מכל וכל.
איכשהו הם עושים לה את זה ומאז שחזרה בתשובה זה נורא מעצבן אותה כי זה ממש לא מסתדר. אבל  וודי אלן זה סבבה ובעצם גם פליני והיצ'קוק. בימים עברו גם לארס פון טרייר וקוונטין טרנטינו היו נכנסים לרשימה.
אוהבת להיות טוטאל לוס מאוהבת ולכן כאישה נשואה הקולנוע הוא הפתרון ההולם ביותר.


ליאור אלפנט :
סטודנטית (לנצח, כנראה) לקולנוע באוניברסיטה ומחוצה לה. מורה לקולנוע בתיכון אלון ברמה"ש, עורכת סרטים תיעודיים שהשתתפו בפסטיבלים ברחבי העולם, ומנהלת אומנותית של פסטיבל "לסבית קטלנית" שמייצג עשיה קולנועית לסבית בישראל
אוהבת סרטים אירופאיים ארוכים ומוזרים, אבל תאהב אותם הרבה יותר אם לינדזי לוהאן תשתתף בהם. אובססיבית לגבי סרטי שואה, אבל מעדיפה שהגיבורים שלהם ישירו ברגעים קריטיים. חושבת שהגל החדש הצרפתי הוא הדבר הכי טוב שקרה לקולנוע, אבל מעדיפה לשטוף כלים מאשר לראות את הסרט האחרון של גודאר. מאמינה שקולנוע בפרט ואומנות בכלל יכולים לשנות את העולם, ולכן תהיה ענייה מרודה רב חייה.


נטע דנציגר


בוגרת החוג לספרות ורב תחומי באומנויות באוניברסיטת תל אביב, בימים אלו שוקדת על כתיבת התזה. עיתונאית בנושאי תרבות ויצירה שמתגייסת אל המבקרות אחרי חיבור שנוצר אל עולם הקולנוע דרך פסטיבל הנשים ברחובות. שמחה להיות פה.  


לימור פנחסוב
קולנוע הוא אהבה ממבט ראשון והבילוי המועדף בכל רגע נתון ביום.
אם תשאלו אותי מה הסרט האהוב עלי זה עלול להיות מאכזב כי גם גריז ואישה יפה עושים לי את זה אבל גם 'צל הימים' (או כל גונדרי אחר) ואין כמו סרט בשפה הכי רחוקה שיש בשביל לגרום לי לחשוב על החיים בכללותם.
וחוץ מזה אני גם בוגרת סם שפיגל, במאית ועורכת סרטים, אמא ל3 ילדים, עם מעט זמן פנוי והרבה חלומות.

תגובה 1:

 1. הינכן מוזמנות לסינמטק,
  לצפות ב"ספירלות"- סרט שמקבל 3 במבחן בכדל.
  טריילר:
  https://www.youtube.com/watch?v=zSgfpDQkW68
  פנינה מחומרי הגלם של "ספירלות":
  https://www.youtube.com/watch?v=ZwGKD2pQdxA
  לפרטים נוספים: https://www.facebook.com/spiralsfilm
  הקרנות קרובות ( אימייל לשיריון הזמנות: spirals2014@gmail.com ):
  סינמטק תל אביב: 8/10 ב20:00 9/10 ב15:00 13/10 ב11:00
  15/10 ב 20:00 16/10 ב 15:00 18/10 ב15:00
  סינמטק ירושלים: 7/10 ב 21:00 19/210 ב 20:30
  בתקווה להישתמע!

  השבמחק